Csináljuk egyszerűen!

Előkészítés, dobozolás, csomagolás tippek profiktól:

Csomagolás módja.

Csomagolni sokféleképpen lehet, mi segítünk néhány ötlettel. Általában figyeljünk rá, hogy a csomagolás során elkészített dobozok, zsákok a szállítás során viszonylag könnyen mozgathatóak legyenek. A nehéz dolgokat kisebb és erősebb dobozokba csomagoljuk, a nagyobb és gyengébb dobozokba mehetnek a könnyebb tárgyak. A szögletes dolgokat jobb dobozba csomagolni, míg a azok a tárgyak amelyek könnyen felveszik a csomagolóanyag formáját mehetnek zsákokba. A porcelán és üveg tárgyakat célszerű vastag falú erős dobozba rakni, egyesével újságpapírba csomagolva. Aki erős védelmet szeretne, az szerezzen be polisztirol granulátumot, amit a becsomagolt törékeny tárgyak közé lehet szórni, ezzel megakadályozva, hogy össze koccanjanak. Úgy csomagolunk, hogy a költöztető teherautón minél jobban ki tudjuk használni a rendelkezésre álló teret, ugyanis ezzel költséget tudunk megtakarítani, felesleges öt tonnás autót fizetni, amikor jól csomagolva feleakkora helyen is elférünk…. a költöztetés olcsón ilyen apróságokon is múlhat.

Mire van szükség?

Nem árt ha költöztetés előkészítése során összeírjuk, hogy mire is van szükségünk. Erős zsákok, költöztető dobozok, sok újságpapír, színes filctollak, széles erős ragasztószalagok, cellux, selyempapír, erős zsinórok kötözni, nejlonszatyrok, háztartási fólia tekercs, felragasztható papír és toll, hogy mindenre rá tudjuk írni, hogy mi van a dobozban zsákban. Leltárjegyzék, amelyikben tételesen fel van írva, melyik zsákban / dobozban mi található. Nem árt néhány viseletes pokróc, esetleg hungarocell granulátum a törékeny tárgyak közé szórni. megkönnyíti az életet a kézi ragasztótekercs gép is, amelyikkel gyorsan és egyenletesen tudjuk a dobozokat leragasztani.

Csomagoljuk a nehéz tárgyakat kis dobozba.

A költöztetés során a nehéz tárgyakat célszerű kisebb dobozokba csomagolni. Ezekkel könnyebb mozogni, felemelni, letenni. A rakodásnál is a nehezebb tárgyak kerülnek alulra, a könnyebbek felülre. Ezzel megóvható a tárgyak és a testünk épsége is.. A költöztető is ember, vigyázni kell a testi épségére.

Mérni, mérni, mérni..

Pénzt és időt takaríthatunk meg a méréssel. Előfordulhat, hogy egy bútor nem fér ki a lakásból, mert lapra szerelve hoztuk be, és összeszerelve szeretnénk kivinni. Az épületen belül meg kell tervezni a költöztetés útvonalát, és megmérni a nyílászárók szélességét, a lépcsőforduló ívét, hogy ne az utolsó pillanatban derüljön ki, hogy nem férnek ki, nem férnek el a bútoraink, tárgyaink.

Gyúlékony, robbanásveszélyes és maró anyagok jelölése.

Mindenki szeretné elkerülni a baleseteket a költöztetés során. Baj, ha csak az tudja, hogy mi van a dobozokban, tartályokban és zsákokban aki becsomagolta. Ezért a balesetek elkerülése érdekében írjuk rá a veszélyes anyagokat tartalmazó dobozokra, tartályokra és flakonokra, hogy mi van bennük, jelezve a veszélyt: „Vigyázz Maró anyag!” vagy „Vigyázz robbanás veszélyes” Sok kellemetlen perctől óvhatjuk meg embertársunkat, ha megelőzzük a bajt.

Tervezés.

Tervezzük meg a költöztetést is. Üljünk le, és írjuk össze, hogy mi, mi után következhet. Válogassuk össze a csomagolóanyagot, de például akkora dobozokat válasszunk, amelyek kiférnek az ajtónyíláson. Egy 80cm szélességű nyíláson egy 100cm szélességű doboz nem fog kiférni, ezért jó, ha vásárlás előtt lemérjük a valós szélességét az ajtónyílásoknak. Tervezzük meg a csomagolást, melyik helységgel kezdünk, és melyik helységben csomagolunk össze legutoljára. A mit mibe is fontos, ha beleteszünk ötven lexikont egy hatalmas dobozba, lehet, hogy azt senki sem fogja tudni felemelni. Tervezzük meg, hogy mikor jöjjön a szerelő a beépített gépeket lekötni a hálózatról, és hogy ki foglalja a parkolóhelyet a költöztető autó megérkezéséig. Nem árt gyakorlott ember tanácsát is kikérni, lehet, hogy olyan tanácsokat ad, amire nem is gondoltunk volna…

Szerelés.

Kevés költöztetést lehet szerelés nélkül megúszni. Szekrények csavarozása, beépített szekrény szétszerelés, a mosógép kikötése mind időt rabló tevékenység, ha a költöztetés alatt kell elvégezni. Ezért jó, ha a szerelést igénylő tárgyak leszerelését a költöztetés előtti napon elvégezzük. Ha ez nehézséget okoz, kérem jelezze munkatársunknak, és segítünk.

Rakodás és mérés.

Pakolás közben nem árt, ha van egy egyszerű mérleg a szobában, az összepakolt és becsomagolt dobozokat és zsákokat meg tudjuk mérni. Célszerű viszonylag könnyen mozgatható csomagokat létrehozni, hiszen a tárgyak épsége mellett a testi épség védelme is fontos. A különlegesen nehéz tárgyak is szállíthatók, de ezek rakodásához más módszert alkalmazunk.

Ismerje meg a költöztető cég munkatársait.

Ismerje meg azokat az embereket akik segítenek Önnek az értékei szállításában. Ez egy bizalmi munka, munkatársaink kizárólag gondos válogatás után kerülnek cégünkhöz. Jó hangulatban, udvariasan dolgozunk, vigyázva arra ami Önnek is fontos.

Pontos adatok ismerete.

A költöztetéshez minden adatot fontos ismernünk. Kiférnek-e a becsomagolt tárgyak az ajtón, beférnek-e a liftbe, van-e lift, lehet a ház előtt parkolni / megállni, kiférünk-e a főbejáraton, van-e nagyon nehéz, vagy különleges szállítandó tárgy, páncélszekrény, zongora, nagy méretű akvárium, stb. Van-e veszélyes dolog a költöztetés során, gázpalack, savtartály, csörgőkígyó, stb. Le tudunk vinni mindent kézben, vagy van amit kötéllel kell kívül leengednünk? Van-e olyan bútor, berendezési tárgy amit nekünk kell a helyszínen szétszerelnünk? Ugyanígy ahova költöztetünk, ott is célszerű a  megfelelő paramétereket ismerni, hogy a költöztetésre pontos és végleges árajánlatot tudjunk adni. A körülmények felmérésben a helyszínen  munkatársunk szívesen segít.

Mivel emeljem meg a bútorokat költözésnél?

A bútorok emelése közben a cél az, hogy megakadályozzuk azok sérülését és biztonságosan mozgathassuk őket. Íme néhány fontos tipp, amelyek segíthetnek abban, hogy biztonságosan emelje meg a bútorokat költözés során:

Kérjen segítséget: Ha egyedül költözik, kérjen segítséget barátoktól vagy családtagoktól. Ha profi költöztetőt bérel, általában már tartalmazza az árban, hogy segítenek a bútorok mozgatásában.

Használjon megfelelő felszereléseket: Használjon kesztyűt, amelyek megvédik a kezét a karcolásoktól és vágásoktól. Használjon sík talpú cipőt, amelyek segítenek megtartani a stabilitást. Használjon emelőszíjat vagy emelőpárnát a nehéz bútorok megemeléséhez, ami segít csökkenteni a terhelést az izmokon és az ízületeken.

Tisztítsa ki a teret: Ügyeljen arra, hogy nincsenek akadályok az úton, így a bútorok könnyebben mozgathatóak lesznek. Távolítsa el az ajtókat, ha szükséges, hogy nagyobb hely álljon rendelkezésre a bútorok mozgatásához.

Használjon helyes testtartást: Amikor emeli a bútorokat, mindig hajlítsa meg a térdeit, és tartsa a hátát egyenesen. Ne hajoljon előre vagy oldalra, mert ezek a mozdulatok nagyobb nyomást helyeznek az izmokra és az ízületekre.

Emelje a bútorokat az aljáról: Ha emeli a bútorokat, mindig az aljánál fogja meg őket. Az alsó rész stabilabb, és könnyebben mozgatható, mint a felső rész. Ha lehet, emelje fel a bútort közvetlenül az aljánál, és ne húzza vagy tolja oldalra.

Fontos, hogy figyeljen a tested jelzéseire. Ha fájdalmat érez az emelés közben, álljon meg, és vegyen egy rövid szünetet. Ne kényszerítse a testedet olyan dolgokra, amelyek nem megfelelőek vagy túl nehézek. Ha nem biztos abban, hogy egy adott bútor biztonságosan mozgatható-e, inkább kérjen segítséget vagy hívjon szakembert, aki segíthet. Hívjon bennünket ha professzionális költöztetést szeretne, vagy kérjen árajánlatot online.